Osobný automobil alebo taxi služba? Čo je lacnejšie

Rado BaránekTaxi Šaštin

Taxi Sastin preprava

Asi každý z nás využíva denne automobil. Či už na prepravu do práce, obchodu, ale aj na pracovné účeli ako my v Taxi Šaštín. Ale zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako ušetriť náklady na automobily pri podnikaní? Trocha sme zmapovali túto problematiku a pár informácií sa môžete dozvedieť aj vy.

Taxi Šaštín zmapovalo pre vás informácie o prevádzkovaní vlastného automobilu alebo využitia taxi služby?

Určite nám dáte za pravdu, že prevádzkovanie vlastného vozidla je nákladná záležitosť a potrápi vašu peňaženku. Ale ak automobil používate vo vašej firme na firemné účeli náklady sú ešte vyššie. Preto je vhodné si náklady vykalkulovať a spraviť si štatistiku za posledné obdobie prejazdených kilometrov, uhradenej poistky, opráv a údržby. Treba počítať aj s obstarávacou cenou automobilu a klesajúcu tendenciu opotrebovaného auta po rokoch používania. Samozrejme, každý má individuálne potreby využívania automobilu. Ale je zrejmé, že po zamyslení sa azda zdá využitie TAXI služby za lacnejší spôsob, ako vlastniť a prevádzkovať automobil.

Ak využívate automobil na krátke trasy čiže približne 5km denne a menej často, ušetríte viac, ak budete využívať Taxi službu.
Ale ak máte viac obchodných stretnutí, alebo prepravujete viac ľudí na dlhšie vzdialenosti alebo častejšie, viac sa vám oplatí vlastniť automobil.
Ak sa nájdete niekde v rozmedzí medzi krátkymi a častými trasami alebo medzi dlhými, ale menej častými trasami, odporúčame sa rozhodnúť na základe vašich priorít.

Výhody TAXI Šaštín oproti vlastnému vozidlu

Výhody Taxi služby sú tie, že nemusíte sa starať o údržbu auta, parkovanie, platenie poplatkov, či venovať sa riadeniu, ale radšej vášmu businessu. Preto si aj vy premyslite, či sa vám neoplatí využívať Taxi službu, napríklad aj tú našu. A spýtať sa aj na množstevné zľavy pri pravidelnej preprave: https://taxisastin.eu/cennik/
Ak máte záujem môžete si prezrieť staršie prepočty, no ešte stále aktuálne na tejto stránke.

Samozrejme, každý preferuje aj z iných dôvodov využívanie automobilu, a Taxi služby len výnimočne.
Budeme radi, ak sa podelíte aj o vaše názory a skúsenosti. Určite sa nebojte experimentovať a objavovať alternatívne prepravy a šetriť naše životné prostredie 🙂